Öntepe Okul Kampanyası

| 08/06/2012 | 0 Cevap/Yorum Devamı

Kimse yok mu? Derneği ayrıntılı bilgi için tıklayınız >>

Öntepe, Şemdinli’nin bir köyü. Şemdinli, Hakkâri’nin bir ilçesi. Hakkâri, Türkiye’nin Irak sınırı. Yani Öntepe, Türkiye’yle Irak arasındaki çizginin üzerinde yaşayan çocukların vatanı…

Öntepe Köyü’nün bir ilköğretim okulu var. Tek derslikli bu okulun içi şu anda harap vaziyette. Köyde yaşayan 90 çocuk işte bu harap vaziyetteki tek sınıfı paylaşıyor. “Birinci sınıflar sağ tarafa, üçüncü sınıflar ortaya, beşinci sınıflar arkaya oturun” diyerek yerleştiriyor öğretmenleri onları. Aynı sınıfta bazen 50 çocuk bir arada eğitim görüyor.

Öntepe’deki köy okulunun ayrıca tavanında çökme tehlikesi olduğu ve mecburiyetten dolayı kömürlüğün sınıfa çevrildiği ve görev yapan öğretmenlerin de lojmanı olmadığından dolayı Derecik Kasabası’ndan gidip gelmek zorunda kaldıkları kaydediliyor.

    
Kimse Yok Mu Derneği daha önce Şemdinli’nin Ağaçlı Köyü’nde olduğu gibi, burada da çocukları yeni bir okula kavuşturmak istiyor. Damı akmayan, pencerelerinden soğuk vurmayan, sıraları ve masaları kırılıp dökülmeyen bir okula…

Yapılacak okulda üç derslik, bir öğretmen odası, bir müdür odası ve bir öğretmen lojmanı bulunacak. Projenin sponsorluk bedelleri şöyle:

Proje Planlaması
Sınıf sponsorluğu: 70.000 TL
Lojman sponsorluğu: 25.000 TL
Tefrişat sponsorluğu: 20.000 TL
Okulun tamamı için sponsorluk: 275.000 TL

 

Telefon :
44 44 593 / 0 (216) 521 80 80
Faks :
0 (216) 520 16 16
E-mail :
Adres :
Kısıklı Mah. Aydınoğlu Sok. No:19 PK: 34696, Üsküdar
Share

Tags:

Category: Eğitim Konulu, Okul Yardımı

avatar

Üye hakkında (Üye Profili)

Site Yöneticisi
Hayalinipaylas.com

Share

Cevap/Yorum Yazınız

Yapmak zorundasınız Giriş Cevap yazmak için.