Afrika’da su kuyusu açalım…

| 08/07/2012 | 0 Cevap/Yorum Devamı
Afrika’da başlayan kuraklık tarım arazilerinin, nebatatın, hayvanatın ve Afrika’daki muhtaç ve aciz kardeşlerimizin su ihtiyacına sebep olmuştur. Susuzluk sebebiyle hastalık ve ölüm sayısının her geçen gün arttığı bir coğrafya haline gelmiştir.
Su kaynaklarının yetersiz olduğu Afrika’da insanlar su temini için kilometrelerce yol kat etmek zorundalar. Ayrıca mevcut bulunan su kaynakları da herhangi bir mühendislikle inşa edilmiş yapılar değiller. Su birikintileri veya kaya oyukları şeklindedirler. Ve yine içerik bakımından da steril şartları düşünmemekte fayda var zira kıtlık ve yokluk mevcut!
Susuzluğun ölümle sonuçlandığı yadsınamaz bir gerçektir ki Afrika bu acı tecrübeyi yaşamaktadır. Tüm bu yoksunluk ve yokluk içindeki kara talihli bu insanların feryadını duymak gerekiyor. Felaketin uluslar arası boyut kazandığı ilk anlarda Çare Gönüllüleri 5 yeni su kuyusu açtı. Çare Derneği hayırseverlerin desteğiyle su kuyusu projelerine devam etmektedir. Çare Derneği Afrika Temsilcileri hizmetlerini kalıcı projeler olarak gerçekleştiriyor. Çünkü küçük çaplı sondajlar ile açılan kuyular ya yetersiz kalıyor ya da kuruyor. Fakat sadece içme suyunun ötesinde insanların tüm ihtiyaçlarına yönelik kuyu projelerimizle kökten çözüm üretmeye çalışıyoruz. Tarım arazilerini sulayabilecekleri, hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve temizlenme ihtiyaçlarına yönelik kuyular açmaya özen gösteriyoruz.
Maddiyatları sömürgeciler, maneviyatları da misyonerler tarafından katledilen Afrika şimdi Müslümanların şefkatine, ilgisine muhtaç! Sizler de desteklerinizle projelerimize dâhil olabilirsiniz. Hem susuzluklarına çare olabilir hem de İslam Hakikatlerinin neşrine vesile olabilirsiniz. Çünkü Çare Ekipleri gittikleri coğrafyaların önce maneviyatlarındaki yokluğu sonra da dünya hayatlarına dair yokluğu gidermek üzere hizmet etmektedirler.
Sizler de su kuyusu projelerimize yardım edebilirsiniz. İster bir kuyu açtırabilir isterseniz de su kuyusu havuzumuza dâhil olabilirsiniz.
Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği
 Adres : Aziz Mahmut Hüdai Mah. Hakimiyeti Milliye Cad. Tepsi Fırını Sok. No:8/3 Üsküdar / İstanbul
 Telefon : +90 (216) 328 32 34
 Faks : +90 (216) 492 15 65
 E-mail :  info@care.org.tr
Share

Tags:

Category: Diğer çevre konuları, Gıda Yardımı

avatar

Üye hakkında (Üye Profili)

Site Yöneticisi
Hayalinipaylas.com

Share

Cevap/Yorum Yazınız

Yapmak zorundasınız Giriş Cevap yazmak için.