Sen benim babamsın / AÇEV

| 08/07/2012 | 0 Cevap/Yorum Devamı

AÇEV 1999 yılından itibaren yürüttüğü Baba Destek Programı çerçevesinde, bu yıl Babalar Günü’nden itibaren hayata geçecek yeni bir kampanya başlattı. “Sen benim babamsın” adı altında yürütülen kampanyada “babalığın önemi ve babaların çocuğun hayatındaki ve aile içindeki rolü” konusunda bilinçlendirme yapmak amaçlanmaktadır. 

Kuruluşundan bu yana, ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelerine yönelik olarak iyi ve sağlıklı bir “erken çocukluk dönemi” geçirilmesi, daha gelişmiş bir toplum yaratılması ve eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla eğitimler gerçekleştiren AÇEV, 1999 yılından bu yana Baba Destek Programı’nıyürütüyor.
Baba Destek Programı babaya destek vererek çocuğun çok yönlü gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen bir yetişkin eğitim programı olarak uygulanıyor. Programın amacı babalara destek vererek demokratik bir aile ortamının yaratılması ve bu sayede çocukların var olan kapasitelerini en üst düzeyde gerçekleştirmelerini sağlamaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde ilköğretim okullarında, halk eğitim merkezlerinde, katılımcı ve yüz yüze eğitim teknikleri kullanılarak uygulanan Baba Destek Programıyla bugüne kadar 41 ilde, 1.753 baba kursunda 43.63821.819 baba çocuk ikilisineaya ulaşılmıştır.
Babalar Günü’nde “Sen Benim Babamsın” Kampanyası

AÇEV Baba Destek Programı kapsamında, Babalar Günü itibariyle başlatacakları yeni bir kampanyaya imza atıyor. “Sen Benim Babamsın” kampanyası, uluslararası platformlarda çeşitli kurumlar tarafından yürütülen bir babalık kampanyası olan Men Care kampanyasının Türkiye ayağı. Kampanya Aydın, Adana, Trabzon, İstanbul, İzmir, Sivas, Diyarbakır, Bursa, Mersin, Ankara, Urfa, Kayseri, Samsun, Muğla, Kocaeli, Eskişehir, Edirne, Gaziantep illerinde gerçekleştirilecek.

Çocuklar, babalarına “Benim tanıdığım en güçlü adamsın”, “Her zaman bana yol gösterensin”, “Benim oyun arkadaşımsın”, “Bana sıkı sıkı sarılırsın”, “Bana vurmazsın”, “Beni her zaman can kulağıyla dinlersin” mesajlarını iletecekler.

Babalığın önemi ve aile içindeki rolü vurgulanacak 

“Sen Benim Babamsın” kampanyasında “Babalığın önemi ve babaların çocuğun hayatındaki ve aile içindeki rolü” konusunda bilinçlendirme yapmak amaçlanıyor. Kampanya ile ayrıca
• Erkeklerin adil/demokratik, sorumlu ve şiddetsiz babalar olmalarını teşvik etmek,
• Babayı çocukla ilgili sorumluluk alma konusunda teşvik etmeyi ve bu yolla toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemek,
• Tüm bunları destekleyen bir eğitim programı olan AÇEV’in Baba Destek Programı ile ilgili farkındalık yaratmak ve bilgi vermek hedefleniyor.

Detaylı bilgi için: 
PRfit İletişim Danışmanlığı 0212 287 67 05
Ece Elgin 0532 408 02 75 ece@prfit.com.tr

Share

Tags: ,

Category: Eğitim Konulu

avatar

Üye hakkında (Üye Profili)

Site Yöneticisi
Hayalinipaylas.com

Share

Cevap/Yorum Yazınız

Yapmak zorundasınız Giriş Cevap yazmak için.